Napisz nowy wpis do księgi gości

 
 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Istnieje możliwość, że Twój wpis zostanie opublikowany dopiero po przeczytaniu przez Fundację.
Fundacja zachowuje prawo do edycji, kasowania i nie publikowania niektórych wpisów.
Jolanta Jolanta from Włocławek wrote on 14.03.2020 at 22:50:
Dzień dobry Panie Doktorze. U taty (64l.) w grudniu 2019 zdiagnozowano ostra białaczkę plazmatycznokomórkową, chorobę łańcuchów lekkich, ISS III wg. Durie-Salmon IIIA. O 27.12.2019 rozpoczęto chemioterapię wg schematu VCD. 21.01.2020 zmodyfikowano leczenie cytostatyczne, dołączono Talidomid 100g, zakwalifikowano tatę do II cyklu leczenia wg schematu VTD. Z uwagi na silne bóle tata przymuje Oxicontin i korzysta z plastrów Transtec. Ponadto 11.02. 2020r. Tata otrzymał pierwszy raz Osporil, 13.03.2020r. po raz drugi. Wczoraj u taty pojawiły się guzki pod skórą na szyi, czole, a dzis dodatkowo w rejonie brzucha i pleców poniżej łopatek. Są różnej wielkości. Większość z nich jest zaczerwieniona, z dodatkową obwódką lub przybiera fioletowy odcień. Guzki nie są bolesne. Czy może być to reakcja alergiczna (wcześniej nie występowały) czy może się to wiązać z progresją choroby? Kolejną wizytę na oddziale hematologii tata ma za 10 dni, tj. 24.03. Czy powinien jednak stawić się wcześniej na dodatkowe badania? Z gory gorąco dziękuję z pomoc i odpowiedź.
Admin Reply by: Fundacja
Witam serdecznie
Trudno na odległość powiedzieć i diagnozować. Ale być może jest to uczulenie na TALIDOMID lub progresja choroby. Wskazana pilna wizyta u hematologa w tym momencie jak najszybciej.
Pozdrawiam
Artur Jurczyszyn
Udostępnij