Napisz nowy wpis do księgi gości

 
 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Istnieje możliwość, że Twój wpis zostanie opublikowany dopiero po przeczytaniu przez Fundację.
Fundacja zachowuje prawo do edycji, kasowania i nie publikowania niektórych wpisów.
Anna Anna from Rzeszów wrote on 27.04.2020 at 10:45:
Dzień Dobry, Panie Doktorze
Szpiczaka mnogiego rozpoznano u mnie pod koniec 2016r.
W listopadzie 2017 r. odbył się przeszczep.
Po roku zaczęłam mieć problemy z chodzeniem, zdiagnozowano jałową martwicę kości udowych. Obecnie mam dwie endoprotezy stawu biodrowego.
W lutym 2020 wystąpiły u mnie silne bóle, promieniujące od kręgosłupa wzdłuż nogi. Wynik rezonansu wskazał nacieki na kręgosłupie i pęknięty krąg w odcinku lędźwiowym.
Nastąpiła również wznowa choroby.
Od marca 2020r , leczę się II linią chemioterapii ( VRD) . Dodatkowo zażywam gabapentynę, hascovir oraz Bispetol, a także morfinę 30mg ( na bóle kręgosłupa ).
Od czasu pierwszej chemii (marzec) , męczy mnie ciągłe bóle głowy bez chwili przerwy w dzień i w noc. Nie mogę spać ani normalnie funkcjonować. Towarzyszy im uczucie trzeszczenia i pisków w głowie. Nie da się w żaden sposób opanować tego bólu. Lekarz prowadzący stwierdził , iż to skutek uboczny. Jednak ja bym prosiła o jakąś szerszą doradę, czego ten ból może być powodem i co mam w takiej sytuacji zrobić ?
Anna, lat 57
Admin Reply by: Fundacja
Witam serdecznie
W opisanej sytuacji proszę rozważyć wykonanie NMR (rezonans magnetyczny) głowy oraz punkcji lędźwiowej ze sprawdzeniem płynu mózgowo-rdzeniowego oraz tomografia komputerowa uszu.
Ponadto wskazana konsultacja LARYNGOLOGICZNA,
pozdrawiam
ARTUR JURCZYSZYN
Udostępnij