archiwum

Podziękowanie za pomoc w akcji “Świąteczna Pomoc dla Polaków na Wołyniu”

Szanowny Panie Prezesie,

Najserdeczniej dziękuję za przekazane nam fundusze na potrzeby akcji “Świąteczna Pomoc dla Polaków na Wołyniu” w imieniu organizacji, którą kieruję, tj. Stowarzyszenia Res Aperta, z siedzibą pod adresem: 30-244 Kraków, ul. Dworna 19, nr. KRS 0000834789 oraz  w imieniu Stowarzyszenia NZS 1980, z siedzibą pod adresem: ul. Doktora Owcy Orwicza 7, 30-212 Kraków, nr. KRS 0000312849, z którym od dawna współpracuję.

Zgodnie z planem udało się nam dotrzeć końcem grudnia do Łucka, gdzie na ręce przedstawicieli Stowarzyszenia Kultury Polskiej imienia Ewy Felińskiej na Wołyniu dostarczyliśmy paczki dla 89 ubogich osób, spośród Polaków zamieszkujących Wołyń na Ukrainie. Dzięki przekazanemu dofinansowaniu przez Fundację Centrum Leczenia Szpiczaka pod kierownictwem Pana Profesora oraz pozyskaniu dodatkowych środków udało nam się powiększyć planowaną początkowo wartość paczki ze 100 zł do 200 zł na jedną rodzinę. W paczkach znalazły się takie produkty jak: czekolady, słodycze, kawa, herbata, olej, szynka, kabanosy, konserwy rybne, kasza, makaron oraz latarki-czołówki wraz z zapasem baterii. Do każdej z paczek dołączyliśmy także kartkę świąteczną z życzeniami oraz kalendarz. Paczki te trafiły nie tylko do Polaków w Łucku, ale rozdysponowane zostały do mniejszych ośrodków, w których mieszkają nasi rodacy, tam gdzie pomoc rzadziej dociera. Spotkaliśmy się z wielką serdecznością i wdzięcznością obdarowanych. O naszej akcji informowały media:

https://monitorwolynski.com/pl/news/4729-swiateczne-paczki-dla-rodakow, https://gazetakrakowska.pl/zawiezli-z-krakowa-swiateczne-paczki-dla-polakow-z-lucka-na-ukrainie/ar/c1-17164987,

https://nzs1980.pl/index.php/2023/01/14/swiateczne-paczki-dla-rodakow/

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Małgorzata Kot

Prezes Stowarzyszenia RES APERTA

Udostępnij