Kraków, dnia 12 marca 2012 roku

Relacja z III Charytatywnego Spotkania Skitourowego – Morskie Oko,
w dniach 10-11 marca 2012 roku.

W dniu 10 marca 2012 roku około godziny 11.00 rano z parkingu przy Palenicy Białczańskiej w kierunku Schroniska PTTK Morskie Oko im. Stanisława Staszica, wyruszyła grupa ponad czterdziestu osób, które skorzystały z otwartego zaproszenia wzięcia udziału w III Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym. Spotkanie zorganizowała „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka” z Krakowa oraz partnerzy i sponsorzy: Sotronic sp z o.o. www.sotronic.com.pl, PolarSport www.polarsport.pl, Teleoptics www.teleoptics.com.pl, Konstat www.konstat.net, Tatra-Trade www.tatratrade.com.pl, Instytut Doradztwa www.instytutdoradztwa.com. Honorowy Patronat nad Spotkaniem objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski. Ponadto zezwolenie wydał Tatrzański Park Narodowy i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Patronem medialnym było czasopismo VitaMedium www.vitamedium.pl.

W Spotkaniu uczestniczyły następujące osoby: Paweł Kurbiel, Mateusz Kurbiel, Magdalena Kurbiel, Małgorzata Kurbiel, Katarzyna Zemfler, Dariusz Niewadzisz, Zbigniew Szyguła, Katarzyna Ochałek, Marek Gryboś, Iwona Borys-Lewandowska, Martin Lewandowski, Zofia Lewandowska, Piotr Krygowski, Piotr Lityński, Małgorzata Lityńska, Anna Borowska, Witold Borowski, Piotr Wojciechowski, Magdalena Nowak, Artur Jurczyszyn, Anna Jurczyszyn, Barbara Jurczyszyn, Magdalena Litwora, Mieczysław Król-Łęgowski, Grażyna Drabik, Monika Skałba, Zbigniew Marcinkiewicz, Stanisław Gołdas, Ada Witenberg, Artur Michnal, Mateusz Mroziński, Bogumił Ścirko, Monika Ścirko, Dorota Ścirko, Katarzyna Ścirko, Rafał Łobocki, Piotr Słomka, Jakub Banaś, Bartłomiej Marszałek, Błażej Marszałek, Ada Marszałek, Monika Marszałek, Michał Marszałek, Jan Banach.

Do Schroniska PTTK Morskie Oko uczestnicy Spotkania dotarli około godziny 14.00. Cześć Osób przybyła na nartach skitourowych, natomiast pozostali pieszo na własnych nogach. W Schronisku dzięki wspaniałemu darowi od Pana Adriana Greli (Firma Professional z Opola www.professional-group.pl) oraz Osadzie Czorsztyn www.osada.czorsztyn.pl wszyscy uczestnicy Spotkania mogli skosztować smaku świeżutkiej i pysznej dziczyzny oraz jelenia. III Charytatywne Spotkanie Skitourowe rozpoczęło się od licytacji, którą po raz kolejny perfekcyjnie poprowadzili wspólnie Zbigniew Marcinkiewicz oraz Piotr Krygowski z PolarSport z Krakowa. Aukcja przyniosła rekordowy dochód dla Fundacji w wysokości przekraczającej 23.000 zł, co zostanie przeznaczone na cele statutowe; w tym roku zbieraliśmy na drogie leki dla naszych Chorych, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które licytowały i szczodrze wsparły Fundację (szczególnie dziękujemy Panom Bogumiłowi Ścirko, Martinowi Lewandowskiemu oraz Witoldowi Borowskiemu za Ich hojność i odważne licytacje). Na Aukcję otrzymaliśmy liczne przedmioty i dary, między innymi od: Prezesa Agencji Mienia Wojskowego, wiele obrazów (m.in. od Magdaleny Nałęcz, Krystiana Lupy, Piotra Skiby, Marka Głowackiego), grafik, fotografii (od Agaty Koszczan), szkiców, była rzeźba od Tomasza Czesaka, były narty w których Józef Łuszczek zdobył w Lahti w 1978 roku tytuł Mistrza Świata, była koszulka Liverpoolu od Michała Marszałka z podpisami piłkarzy z sezonu 2003/2004, były albumy, książki, kurtki, czapeczki itd.

Po Aukcji odbył się koncert kapeli góralskiej z Zakopanego oraz pokaz starych filmów pt.: „Tatry” z ciekawymi komentarzami Mieczysława Króla-Łęgowskiego, który jest z nami od początku, już po raz trzeci. Następnie po koncercie odbyły się miłe towarzyskie rozmowy i wymiana bogatych doświadczeń wśród uczestników Spotkania. Dzięki uprzejmości właścicieli Schroniska Morskie Oko skitourowcy mogli skorzystać z noclegu, aby na drugi dzień po śniadaniu wyjść w góry w kierunku Zadniego Mnicha (grupa narciarzy) oraz w kierunku Czarnego Stawu (grupa piesza). W tym dniu niestety było załamanie pogody i mogliśmy podziwiać piękno gór w prawdziwie zimowej szacie. Spotkanie zakończyło się w dniu 11 marca 2012 roku około godziny 15.00 wspólnym zejściem lub zjazdem na nartach do Palenicy Białczańskiej.

Jesteśmy przekonani, iż III Charytatywne Spotkanie Skitourowe wpisze się na stałe w kalendarz imprez charytatywno-sportowych w Polsce gromadzących amatorów narciarstwa skitourowego łączących przyjemne z pożytecznym. Spotkanie miało również na celu popularyzację wiedzy dotyczącej optymalnego leczenia chorych na szpiczaka mnogiego.

 

Zdjęcia

Patronaty

Sponsorzy

Udostępnij