Rada naukowo-programowa Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka

  1. prof. Aleksander B. Skotnicki – Przewodniczący Rady Naukowo-Programowej
    Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii CM UJ
    31-501 Kraków, ul. Kopernika 17
    tel./fax +48 12 424 74 26;   e-mail: alekskot@cm-uj.krakow.pl
  2. prof. Robert Kyle
    Laboratory Medicine and Pathology, College of Medicine, Mayo Clinic
    200 First Street SW, Rochester, MN 55905, USA
    e-mail: kyle.robert@mayo.edu
  3. prof. Bart Barlogie
    Myeloma Institute for Research and Therapy; University of Arkansas for Medical Science
    4301 West Markham Street #816; Spine Institute, 4th Floor; Little Rock, Arkansas 72205
    tel. +1 (501) 526 2873;  fax +1 (501) 526 2273;   e-mail: BarlogieBart@uams.edu
  4. prof. Kenneth Anderson
    Dana-Farber Cancer Institute
    44 Binney Street; Mayer 557; Boston, MA 02115
    tel. +1 (617) 632 2144;  fax +1 (617) 632 2140;   e-mail: kenneth_anderson@dfci.harvard.edu
  5. prof. Paul Richardson
    Dana-Farber Cancer Institute
    44 Binney Street; Dana 1B02; Boston, MA 02115
    tel. +1 (617) 632 2127;  fax +1 (617) 632 6624;   e-mail: paul_richardson@dfci.harvard.edu
  6. prof. Philip Greipp
    Professor of Medicine and Laboratory Medicine and Pathology
    Mayo Clinic College of Medicine, Rochester Rowing Club of Minnesota*
    President and Junior Team Coach
    * 501(c)3 Tax Exempt Corporation
    tel. (507) 284 9094;  cell phone (507) 319 2904;  fax (507) 266 4972;   e-mail: greipp.philip@mayo.edu
  7. prof. Heinz Ludwig
    1st Department of Medicine; Center for Oncology and Haematology
    Wlihelminenspital, Montleartstr. 37; 1171 Vienna, Austria
    tel. +43 149 150 2101;  fax +43 149 150 2109;   e-mail: heinz.ludwig@wienkav.at
  8. prof. Peter Sonneveld
    Przewodniczący The European Myeloma Network; Erasmus University Hospital, Dept of Hematology, Room L407
    ‚s-Gravendijkwal 230, 3015 CE Rotterdam, Netherlands
    e-mail: p.sonneveld@erasmusmc.nl
  9. prof. Robert Orlowski
    Departments of Lymphoma/Myeloma and Experimental Therapeutics, Division of Cancer Medicine
    Myeloma Section; The Univeristy of Texas M.D Anderson Cancer Center
    1515 Holcombe Blvd. Unit 429; Houston, TX 77030-4009, USA
    tel. +1 (713) 745 8576;  fax +1 (713) 563 5067;   e-mail: rorlowsk@mdanderson.org
  10. prof. Roman Hajek
    Przewodniczący Czeskiej Grupy Szpiczakowej; Masaryk University; Department of Internal Hematooncology
    Kamenice 5; 625 00 Brno, Czechy
    tel. +42 053 223 2144;  fax +42 053 223 3603;   e-mail: r.hajek@fnbrno.cz
  11. prof. Anders Waage
    Department of Hematology; St. Olavs University Hospital
    N-7006 Trondheim, Norway
    tel. +47 73867473;  fax +47 73869399;   e-mail: anders.waage@stolav.no
  12. prof. Melitios A. Dimopoulos
    Depertment of Clinical Therapeutics
    University of Athens; School of Medicine Alexandra Hospital
    80 Vas. Sofia Athens 11528, Greece
    tel. ++30210 3381541;  fax ++30210 3381511;   e-mail: mdimop@med.uoa.gr
  13. prof. Magne Borset
    Department of Immunology and Transfusion Medicine, St. Olav’s University Hospital
    Trondheim, Norway
    e-mail: magne.borset@ntnu.no
  14. prof. Andrew Spencer
    Department of Clinical Haematology Central Clinical School
    Faculty of Medicine, Nursing and Heath Science Monash Univeristy
    Melbourne VIC 3004
    tel. 61-3-9076-3393;  fax 61-3-9076-2298;   e-mail: aspencer@netspace.net.au
  15. prof. Jerzy Hołowiecki
    Klinika Transplantacji Szpiku i Onkohematologii w Gliwicach
    44-101 Gliwice, ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15
    tel. +48 32 278 85 13;
  16. prof. Grzegorz Mazur
    Katedra i Klinika Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku AM we Wrocławiu
    50-367 Wrocław, ul. L. Pasteura 4
    tel. +48 71 784 0973;  fax +48 71 784 0112;   e-mail: grzegorzmaz@yahoo.com
  17. prof. Jacek Roliński
    Zakład Immunologii Klinicznej Akademii Medycznej w Lublinie
    20-950 Lublin, ul. Jaczewskiego 8
    tel. +48 81 742 5026, +48 81 742 5027;  fax +48 81 746 7010, +48 81 742 5026;   e-mail: jacek.rolinski@gmail.com
  18. prof. Krzysztof J. Filipiak
    I Katedra i Klinika Kardiologii WUM; Centralny Szpital Kliniczny WUM
    02-097 Warszawa, ul. Banacha 1a
    tel. +48 22 599 1818;  fax +48 22 599 1957;   e-mail: krzysztof.filipiak@wum.edu.pl
  19. prof. Zbigniew Janeczko
    Zakład Farmakognozji, Wydział Farmaceutyczny CM UJ
    30-688 Kraków, ul. Medyków 9
    tel. +48 12 657 0392;   e-mail: mfjanecz@cyf-kr.edu.pl
  20. prof. Jacek Musiał
    Prezes Towarzystwa Internistów Polskich, II Katedra Chorób Wewnętrznych CM UJ
    31-066 Kraków, ul. Skawińska 8
    tel. +48 12 430 5266;   e-mail: mmmusia@cyf-kr.edu.pl
    www.medicine.krakow.pl
  21. prof. dr hab. Marcin Majka
    Polsko-Amerykański Instytut Pediatrii
    30-663 Kraków, ul. Wielicka 265
    tel. +48 12 658 2011;  fax +48 12 658 1081;   e-mail: mmajka@cm-uj.krakow.pl
  22. dr hab. med Tomasz Stompór, Prof. UWM
    Kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego
    Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Nefrologii dla województwa warmińsko-mazurskiego
    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
    10-561 Olsztyn, ul. Żołnierska 18
    tel. + 48 89 538 6219;  fax + 48 89 533 7882;   e-mail: stompin@mp.pl
  23. dr hab. Ryszard Czepko
    Szpital św. Rafała
    30-693 Kraków, ul. Adama Bochenka 12
    tel. +48 12 38 55 703;
  24. dr hab. Jan Maciej Zaucha
    Zakład Propedeutyki Onkologii Akademii Medycznej w Gdańsku
    Gdyńskie Centrum Onkologii Szpital Morski w Gdyni
    81-519 Gdynia, ul. Powstania Styczniowego 1
    tel.-fax/tel. +48-58-69-98-156/105;   e-mail: jzaucha@gumed.edu.pl
  25. dr Morie Gertz
    Mayo Clinic; Rochester MN 55905
    e-mail: gertz.morie@mayo.edu
  26. dr Ruben Niesvizky
    New York Presbyterian; The University Hospital of Columbia and Cornell
    525 East 68th Street; Payson-3; New York, NY 10065; USA
    tel. +1 (212) 746 3964;  fax +1 (212) 746 5536;   e-mail: run9001@med.cornell.edu
  27. dr Amin Rahemtulla
    Department of Hematology, Faculty of Medicine, Imperial College
    London W12 ONN, Du Cane Road
    e-mail: a.rahemtulla@imperial.ac.uk
  28. dr Jacek Olas
    Krakowski Szpital Reumatologii i Rehabilitacji
    30-119 Kraków, al. Focha 33
    tel. +48 12 295 8100;   e-mail: jaceol@poczta.onet.pl
  29. mgr Tymon Wodnicki
    e-mail: tymon@tymon.pl
    www.tymon.pl
  30. mgr Stanisław Gołdas
    Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.
    31-902 Kraków, os. Willowe 30
    tel.: (+48) 12 348 01 55; e-mail: stanislaw.goldas@wp.pl
  31. prof. Mariusz Andrzejewski
    Katedra Rachunkowości Ekonomicznej, Wydział Finansów; Akademia Ekonomiczna w Krakowie
    31-510 Kraków, ul. Rakowicka 27
    tel. +48 12 293 5041;   e-mail: andrzejm@ae.krakow.pl
  32. lek. Bogusław Rudel
    Szpital Zakonu Bonifratrów, Oddział Chorób Wewnętrznych i Angiologii
    Kraków, ul. Trynitarska 11
    e-mail: boguslawrudel@interia.pl
    www.bonifratrzy.krakow.pl

  33. dr Dominik Dytfeld
    Katedra i Klinika Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego
    Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
    60-569 Poznań, ul. Szamarzewskiego 84
    e-mail: dytfeld@poczta.onet.pl
  34. dr Stanisława Bazan-Socha
    II Katedra Chorób Wewnętrznych CM UJ
    31-066 Kraków, ul. Skawińska 8
    tel. +48 12 430 5266;   e-mail: mmsocha@cyfronet.pl
    www.medicine.krakow.pl
  35. mgr Marcin Kieres
    e-mail: marcin_kieres@wp.pl
  36. dr Bogdan Miłek
    e-mail: Bogdan.Dr.Milek@t-online.de
    bogdan-dr-milek.blog.onet.pl     www.dr-milek.de
  37. dr Jacek Belowski
    e-mail: jb@endokrynologia.net
  38. dr Piotr Wojciechowski
    Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ŚAM
    e-mail: p.wojciechowski.ort@gmail.com
  39. dr Mariola Kosowicz
    Centrum Onkologii w Warszawie
    e-mail: mar.psychoonkologia@interia.pl