Kraków, dnia 18 marca 2014 roku

Relacja z V Charytatywnego Spotkania Skitourowego – Dolina Roztoki,
w dniach 08-09 marca 2014 roku.

W dniu 8 marca 2014 roku około godziny 11.00 rano z parkingu przy Palenicy Białczańskiej w kierunku Schroniska PTTK w Dolinie Roztoki wyruszyła grupa kilkudziesięciu osób, które skorzystały z otwartego zaproszenia wzięcia udziału w V Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym. Spotkanie zorganizowała „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka” z Krakowa www.szpiczak.org oraz partnerzy i sponsorzy: Sotronic sp z o. o. www.sotronic.com.pl,Tatra Trade www.tatratrade.com.pl,Instytut Doradztwa www.instytutdoradztwa.com. Honorowy Patronat nad Spotkaniem objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski, ponadto zezwolenie wydał Tatrzański Park Narodowy i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W Spotkaniu uczestniczyły następujące osoby: Paweł Kurbiel, Mateusz Kurbiel. Magdalena Kurbiel, Małgorzata Kurbiel, Anna Borowska, Witold Borowski, Piotr Wojciechowski, Magdalena Nowak, Artur Jurczyszyn, Zbigniew Marcinkiewicz, Artur Michnal, Artur Paszko, Lucyna Paszko, Krzysztof Łanda, Katarzyna Łanda, Bogumił Ścirko, Monika Ścirko, Olga Jacek, Adrian Grela oraz Osóby z firmy PHINANCE S.A.

Do Schroniska PTTK w Dolinie Roztoki uczestnicy Spotkania dotarli około godziny 14.00. W Schronisku dzięki wspaniałemu darowi od Pana Adriana Greli (Firma Professional z Opola www.professional-group.pl) oraz Restauracji Jana Barana z Krakowa uczestnicy Spotkania mogli skosztować smaku świeżutkiej i pysznej dziczyzny (smaczny gulasz). V Charytatywne Spotkanie Skitourowe rozpoczęło się od licytacji, którą po raz kolejny perfekcyjnie poprowadził Zbigniew Marcinkiewicz z PolarSport z Krakowa. Przed licytacją medal Fundacji „NIEOBOJETNY AŻ DO SZPIKU” otrzymali: Zbigniew Marcinkiewicz, Bogumił Ścirko oraz Damian Wilczyński. Aukcja przyniosła dochód dla Fundacji w wysokości przekraczającej 17.000 zł, co zostanie przeznaczone na cele statutowe; w tym roku zbieraliśmy na drogie leki dla Chorego Mieczysława Króla-Łęgowskiego z Zakopanego. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które licytowały i szczodrze wsparły Fundację. Na Aukcję otrzymaliśmy liczne przedmioty i dary, między innymi była torba damska od Prezydenta miasta Krakowa, obraz na szkle Matki Boskiej od Bożeny KrÓl-Łęgowkskiej, wiele obrazów (m.in. od Magdaleny Nałęcz), grafik, fotografii (od Agaty Koszczan), szkiców, była rzeźba od Tomasza Czesaka, były narty, w których Józef Łuszczek zdobył w Lahti w 1978 roku tytuł Mistrza Świata – dar od Mieczysława Króla-Łęgowskiego, była koszulka Liverpoolu od Michała Marszałka z podpisami piłkarzy z sezonu 2003/2004, były albumy, książki, kurtki, czapeczki itd.

Po Aukcji odbył się koncert znanej kapeli góralskiej z Rabki: SIWY DYM. Następnie po koncercie odbyły się miłe towarzyskie rozmowy i wymiana bogatych doświadczeń wśród uczestników Spotkania. Dzięki uprzejmości właścicieli Schroniska w Dolinie Roztoki skitourowcy mogli skorzystać z noclegu całkowicie bezpłatnie (za co bardzo dziękujemy), aby na drugi dzień po śniadaniu wyjść w góry w kierunku Morskiego Oka. Spotkanie zakończyło się w dniu 9 marca 2014 roku około godziny 15.00 wspólnym zejściem do Palenicy Białczańskiej. Jesteśmy przekonani, iż V Charytatywne Spotkanie Skitourowe wpisze się na stałe w kalendarz imprez charytatywno-sportowych w Polsce gromadzących amatorów narciarstwa skitourowego łączących przyjemne z pożytecznym. Spotkanie miało również na celu popularyzację wiedzy dotyczącej optymalnego leczenia chorych na szpiczaka mnogiego.

 

Zdjęcia

Filmy

Patronaty

Sponsorzy

Udostępnij