Kraków, dnia 09 marca 2015 roku

Relacja z VI Charytatywnego Spotkania Skitourowego – Dolina Chochołowska,
w dniach 07-08 marca 2015 roku.

W dniu 7 marca 2015 roku około godziny 12.00 rano z parkingu przy wylocie do Doliny Chochołowskiej w kierunku Schroniska Górskiego PTTK na Polanie Chochołowskiej im Jana Pawła II wyruszyła grupa kilkudziesięciu osób, które skorzystały z otwartego zaproszenia wzięcia udziału w VI Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym. Spotkanie zorganizowała „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka” z Krakowa www.szpiczak.org oraz partnerzy i sponsorzy: Sotronic sp z o. o.,Tatra Trade,Instytut Doradztwa. Honorowy Patronat nad Spotkaniem objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski, ponadto zezwolenie wydało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W Spotkaniu uczestniczyły następujące osoby: Paweł Kurbiel, Mateusz Kurbiel. Magdalena Kurbiel, Małgorzata Kurbiel, Anna Borowska, Witold Borowski, Monika Skałba, Artur Jurczyszyn, Anna Jurczyszyn, Barbara Jurczyszyn, Stanisław Gołdas, Zbigniew Marcinkiewicz wraz Żoną i Synem, Artur Paszko, Lucyna Paszko, Barbara Paszko, Krzysztof Łanda, Katarzyna Łanda, Bogumił Ścirko, Monika Ścirko, Robert Wolny, Adam Groń, Piotr Lityński, Bogdan Przychodzki, Mikołaj Przychodzki, Alicja Jagodzińska, Mieczysław Król-Łęgowski, Kornelia Król-Łęgowska, Józef Łukaszczyk, Halina Łukaszczyk, Marcin Stech, Kamila Urbanik, Mariusz Kural, Krzysztof Zarzyński, Mateusz Brzoza, Jerzy Brzoza, Katarzyna Zemfler, Dariusz Niewadzisz, Tomasz Wagner, Bartłomiej Rokicki, Tomasz Gacek, Agnieszka Czechowska, Dariusz Augustyniak, Robert Szcząchor, Małgorzata Meloch, Jarosław Stachurski, Jakub Banaś, Artur Pyrka, Gniewosz Kin oraz Inni.

Do Schroniska PTTK w Dolinie Roztoki uczestnicy Spotkania dotarli około godziny 14.00. W Schronisku dzięki wspaniałemu darowi od Pana Adriana Greli (Firma Professional z Opola) oraz Restauracji Jana Barana z Krakowa uczestnicy Spotkania mogli skosztować smaku pysznej dziczyzny (wspaniały gulasz). VI Charytatywne Spotkanie Skitourowe rozpoczęło się od licytacji, którą po raz kolejny perfekcyjnie poprowadził Zbigniew Marcinkiewicz z PolarSport Sp z o.o. z Krakowa. Aukcja przyniosła rekordowy dochód w wysokości 17.755 zł, co zostanie przeznaczone na cele statutowe Fundacji. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które licytowały i szczodrze wsparły Fundację. Na Aukcję otrzymaliśmy liczne przedmioty i dary, między innymi była ceramiczna figurka Stańczyka od Prezydenta miasta Krakowa, zestaw piór od Ministra Pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza, wiele obrazów (m.in. od Magdaleny Nałęcz, Anny Spałek-Młynarczyk, Jerzego Sarny), grafik, fotografii (od Agaty Koszczan), szkiców (od Tomasza Czesaka), były narty od Kamila Stocha oraz narty, w których Józef Łuszczek zdobył w Lahti w 1978 roku tytuł Mistrza Świata – dar od Mieczysława Króla-Łęgowskiego, była koszulka Cracovii od Mariusza Andrzejewskiego z podpisami piłkarzy, były albumy, książki, kurtki, czapeczki itd.

Po Aukcji odbył się koncert znanej kapeli góralskiej z Rabki: SIWY DYM. Następnie po koncercie odbyły się miłe towarzyskie rozmowy i wymiana bogatych doświadczeń wśród uczestników Spotkania. Dzięki uprzejmości właścicieli Schroniska w Dolinie Chochołowskiej skitourowcy mogli skorzystać z noclegu na korzystnych warunkach (za co bardzo dziękujemy), aby na drugi dzień po śniadaniu wyjść w góry. Grupę podzielono na dwie części: piechurzy z ratownikiem TOPR ruszyli w kierunku GRZESIA, zaś narciarze w kierunku RAKONIA. W tym dniu była przepiękna pogoda i obie wycieczki znakomicie się udały. Spotkanie zakończyło się w dniu 8 marca 2014 roku około godziny 15.00 wspólnym zejściem na parking u wylotu Dolny Chochołowskiej.

Jesteśmy przekonani, iż Charytatywne Spotkania Skitourowe wpiszą się na stałe w kalendarz imprez charytatywno-sportowych w Polsce gromadzących amatorów narciarstwa skitourowego oraz miłośników gór łączących przyjemne z pożytecznym. Spotkanie miało również na celu popularyzację wiedzy dotyczącej optymalnego leczenia chorych na szpiczaka plazmocytowego.

 

Zdjęcia

Sponsorzy

Udostępnij