Książka Karel Lee Sobol „Dwanaście tygodni – opowieść o nowotworze, leczeniu i nadziei” napisana w 2005 roku jest wyjątkową pozycją, którą powinni przeczytać zarówno lekarze oraz pielęgniarki jak i ich pacjenci, a także rodziny. Autorka w oryginalny i bardzo ciekawy sposób opisuje historię swojej rzadkiej choroby Waldenstroma oraz nowatorską terapię i wreszcie dojście do całkowitego wyleczenia z nieuleczalnego nowotworu. Obok nowoczesnej terapii widzimy jak ważne w procesie zdrowienia jest wsparcie rodziny, bezpośredni kontakt z personelem medycznym oparty na wzajemnym zaufaniu i życzliwości oraz holistyczne leczenie wykorzystujące np. muzykoterapię, ziołolecznictwo oraz medytacje.
Postęp w leczeniu chorób nowotworowych jest związany z udziałem chorych w badaniach klinicznych z nowymi lekami. Na naszych oczach corocznie dokonuje się wydłużenie życia pacjentów w dobrym komforcie z jeszcze niedawno nieuleczalnych chorób nowotworowych. Karen Lee Sobol przypomina lekarzom, iż cokolwiek robimy ma to ogromny wpływ na życie pacjenta i jego rodziny.
Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka działająca w Polsce od 2008 roku zdecydowała się przetłumaczyć i wydać tę pozycję aby pokazać, iż eksperymentalne leczenie jest jedyną drogą do postępu w medycynie. Choroba Waldenstroma to bardzo rzadki nowotwór, gdzie roczna zapadalność w Stanach Zjednoczonych jest szacowana na 3 przypadki na 1 mln osób.
Polecamy gorąco lekturę tej książki każdemu kto wierzy, iż będzie niebawem możliwa terapia dająca całkowite wyleczenie z choroby nowotworowej.
dr med. Artur Jurczyszyn
prof. dr hab. med. Aleksander B. Skotnicki
Katedra Hematologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka
www.szpiczak.org
Książkę można nabyć w Księgarni “Pod Globusem” – link:
Księgarnia pod Globusem
ul. Długa 1 (róg Długiej i Basztowej)
31-147 Kraków
tel. 012 422 17 39
kom. 600 009 203
e-mail: podglobusem@liberglob.pl
czynne pn-pt 10.00-19.00
sobota 10.00-14.00