Relacja z VII Charytatywnego Spotkania Skitourowego – MORSKIE OKO,
w dniach 12-13 marca 2016 roku.
W dniu 12 marca 2016 roku około godziny 12.00 z parkingu w Palenicy Białczańskiej w kierunku Schroniska Górskiego PTTK Morskie Oko w Tatrach wyruszyła grupa około 60 osób, które skorzystały z zaproszenia wzięcia udziału w VII Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym. Spotkanie zorganizowała „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka” z Krakowa www.szpiczak.org oraz partnerzy i sponsorzy: Sotronic sp z o. o.,Tatra Trade,Instytut Doradztwa. Honorowy Patronat nad Spotkaniem objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Józef Pilch – Wojewoda Małopolski, ponadto zezwolenie wydało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Tatrzański Park Narodowy. Ponadto Fundacja otrzymała listy z poparciem swoich działań od Burmistrza Zakopanego Leszka Doruli i od Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.
W Spotkaniu uczestniczyły osoby z Krakowa, Białegostoku, Kalisza, Kielc, Poznania, Warszawy, Łodzi, Zakopanego i innych miejsc w Polsce. Tym razem przybyli: Paweł Kurbiel, Mateusz Kurbiel, Magdalena Kurbiel, Małgorzata Kurbiel, Anna Borowska, Witold Borowski, Monika Skałba, Artur Jurczyszyn, Anna Jurczyszyn, Barbara Jurczyszyn, Stanisław Gołdas, Zbigniew Marcinkiewicz, Artur Paszko, Lucyna Paszko, Barbara Paszko, Witold Wrona, Honorata Wrona, Zbigniew Szyguła, Adam Groń, Piotr Lityński, Małgorzata Lityńska, Kornelia Król-Łęgowska, Halina Łukaszczyk, Dariusz Niewadzisz, Tomasz Wagner, Agnieszka Wagner, Bartłomiej Rokicki, Dariusz Augustyniak, Jarosław Stachurski, Bartłomiej Sporysz, Tomasz Dyna, Agata Rozkocha, Julia Klein, Marek Chadriacz, Jolanta Wróbel, Artur Michnal, Katarzyna Ochałek, Grzegorz Młodecki, Barbara Młodecka, Bartosz Młodecki, Zosia Młodecka, Jowita Moroz-Kalata, Magdalena Litwora, Grzegorz Mroziński, Magdalena Nowak, Piotr Pawela, Maciej Słota, Agnieszka Jędrzejek oraz inni.
Do Schroniska PTTK Morskie Oko uczestnicy Spotkania dotarli około godziny 15.00. W Schronisku dzięki wspaniałemu darowi od Pana Adriana Greli (Firma Professional z Opola) oraz Restauracji Jana Barana z Krakowa uczestnicy Spotkania mogli skosztować smaku pysznej dziczyzny -wspaniały gulasz z dzika. VII Charytatywne Spotkanie Skitourowe rozpoczęło się od wręczenia dyplomów uznania oraz medali „NIEBOJETNY AŻ DO SZPIKU” dla Artura Paszki, Zbigniewa Szyguły oraz Adriana Greli. Następnie Klaudia Tasz – znany Przewodnik Tatrzański, w czasie godzinnej prezentacji bardzo ciekawie opowiadała o złotej erze polskiego himalaizmu. Potem odbyła się licytacja, którą perfekcyjnie poprowadził Zbigniew Marcinkiewicz z PolarSport Sp zoo z Krakowa. Aukcja przyniosła dochód w wysokości 10.505 zł, co zostanie przeznaczone na zakup nowoczesnych materacy przeciwodleżynowych dla Chorych Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które licytowały i szczodrze wsparły Fundację. W czasie licytacji Piotr Pawela w imieniu Rafała Sonika wręczył klucze do samochodu dla Mieczysława Króla-Łęgowskiego, który z powodów zdrowych nie mógł uczestniczyć w Spotkaniu. Klucze odebrała w zastępstwie córka Kornelia Król-Łęgowska. Na Aukcję otrzymaliśmy liczne przedmioty i dary, między innymi były koszulki Rafała Majki od Prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, obrazy, albumy, plakaty, grafiki, książki, monety, zdjęcia i inne przedmioty od wielu ofiarodawców. Po Aukcji miał miejsce koncert kapeli góralskiej. Następnie odbyły się miłe towarzyskie rozmowy i wymiana doświadczeń wśród uczestników Spotkania. Dzięki uprzejmości właścicieli Schroniska PTTK Morskie Oko skitourowcy mogli skorzystać z noclegu na korzystnych warunkach (za co bardzo dziękujemy), aby na drugi dzień po śniadaniu wyruszyć w Tatry. Grupę podzielono na dwie części: piechurzy ruszyli w kierunku Czarnego Stawu, zaś narciarze w kierunku dolinka za Mnichem. Obie wycieczki znakomicie się udały. Spotkanie zakończyło się w dniu 13 marca 2016 roku około godziny 15.00 wspólnym zejściem na parking w Palenicy Białczańskiej.
Cieszymy się, iż Charytatywne Spotkania Skitourowe wpisały się na stałe w kalendarz imprez charytatywno-sportowych w Polsce gromadzących amatorów narciarstwa skitourowego oraz miłośników gór łączących przyjemne z pożytecznym. Spotkania mają też na celu popularyzację wiedzy dotyczącej optymalnego leczenia chorych na szpiczaka plazmocytowego w Polsce.
Już teraz prosimy rezerwować czas w drugi weekend marca 2017 roku… planujemy kolejna Spotkanie, szczegóły na stronie www.szpiczak.org
Prezes Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka