Kraków, dnia 10 marca 2019 roku

Relacja z X Charytatywnego Spotkania Górskiego im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich – Dolina Chochołowska,
w dniach 9-10 marca 2019 roku

.

W dniu 9 marca 2019 roku o godzinie 10.30 miało odbyło się zwiedzanie Willi ATMA w Zakopanem oraz nieplanowanie Czerwonego Dworu dzięki uprzejmości dr Małgorzaty Wonuczka-Wnuk. Około godziny 15.30 rozpoczęło się X Charytatywne Spotkanie Górskie im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich w Schronisku Górskim PTTK w Dolinie Chochołowskiej. Spotkanie zorganizowała „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka” z Krakowa www.szpiczak.org . Honorowy patronat nad Imprezą objął TPN i TOPR.
W Spotkaniu uczestniczyły osoby z Krakowa, Warszawy, Zakopanego, Tarnowa, Poronina, Niepołomic i innych miejsc w Polsce. W Tatry przybyli: Przemysław Zachwieja, Marcin Hetnał z Żoną i Córką, Artur Jurczyszyn, Barbara Jurczyszyn, Anna Jurczyszyn, Katarzyna Iskra, Stanisław Gołdas, Zbigniew Marcinkiewicz z Żoną oraz 2 dzieci, Jacek Belowski, Tomasz Belowski, Jarosław Rajca, Magdalena Wolska-Rajca, Maria Sułowska, Janusz Sułowski, Zbigniew Szyguła, Kornelia Król-Łęgowska, Hania Król-Łęgowska, Piotr Pawela, Anna Borowska, Aleksandra Borowska, Halina Łukaszczyk, Wiktor Łukaszczyk, Władysław Cyrek, Dariusz Niewadzisz, Tomasz Wagner z dziećmi, Tomasz Dyna, Katarzyna Ochałek, Grzegorz Dubas i Iwona Dubas z dwójka dzieci, Tomasz Gacek, Sarah Goldman-Mazur, Ewa Chwała, Jadwiga Schiller, Grzegorz Czyżewicz, Ewa Rużyło-Malarz z Mężem, Anna Spałek-Młynarczyk z Mężem, Katarzyna Papież, Jacek Papież z Rodzicami, Bartłomiej Sporysz, Wojciech Mól, Marta Mól, Monika Skałba oraz inni.
W Schronisku uczestnicy Spotkania skosztowali wspaniałego gulaszu z dzika dzięki zdolnościom Tomasza Wagnera z Wine Concept. X Charytatywne Spotkanie Górskie rozpoczęło się od prezentacji na temat jubileuszu 10-lecia SPOTKAŃ GÓRSKICH w Tatrach. Ponadto wręczono dyplomy uznania oraz medale z okazji 10-lecia Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka dla Jacka Papieża, Jacka Belowskiego oraz Władysława Cyrka. Następnie odbyły się prezentacje Sary Goldman-Mazur na temat wycieczki do PATAGONII oraz Wojciecha Szatkowskiego o magii TATR. Potem odbyła się licytacja, którą bardzo skutecznie poprowadził Zbigniew Marcinkiewicz. Aukcja przyniosła dochód w wysokości 23.010 zł, co zostanie przeznaczone na OPTIFLOW – sprzęt medyczny do wysokoprzepływowej tlenoterapii wykorzystywany w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które licytowały i szczodrze wsparły nasze działania. Na aukcję otrzymaliśmy liczne przedmioty i dary, między innymi obraz Belweder od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, album NIEPODLEGŁA od Premiera Mateusza Morawieckiego, album „Cuda Polski” od Władysława Kosiniaka-Kamysza, akwafortę ze starym Krakowem podarowany przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego, filiżankę do kawy od Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, pióro od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, srebrną patenę z nożykiem do otwierania korespondencji podarowane przez kardynała Stanisława Dziwisza, książkę „Sałatki” od Ewy Wachowicz wraz z kalendarzem, obraz od Magdaleny Nałęcz, obraz od Andrzeja Matyji Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie, starodkruk sprzed około 400 lat z widokiem Europy – dar od Jacka Belowskiego, voucher – weekend z samochodem Mercedes Benz od Sobiesława Zasady oraz rzeźbę od Magdalenę Cisło i albumy, plakaty, grafiki, ikony, monety, zdjęcia oraz inne przedmioty od wielu ofiarodawców i sponsorów. W czasie Spotkania odbył się również koncert kapeli góralskiej, dzięki pomocy Haliny Łukaszczyk. Następnie miały miejsce miłe towarzyskie rozmowy i wymiana doświadczeń wśród narciarzy i miłośników gór. Na drugi dzień rano grupa skitourowców i piechurów wspólnie ruszyła w kierunku szczytu GRZEŚ na wysokość 1653 m npm . Wycieczka udała się znakomicie dzięki zabezpieczeniu profesjonalistów – trzech ratowników TOPR.
Cieszymy się, iż Charytatywne Spotkania Górskie wpisały się na stałe w kalendarz imprez na Podhalu gromadzących amatorów narciarstwa skitourowego oraz miłośników gór łączących przyjemne z pożytecznym. Spotkania od wielu lat mają też na celu popularyzację wiedzy dotyczącej optymalnego leczenia chorych na szpiczaka plazmocytowego w Polsce.

Już teraz prosimy rezerwować czas w drugi weekend marca 2020 roku… planujemy kolejne już 11-te Spotkanie, szczegóły na stronie www.szpiczak.org

 

Opracował: dr hab. n. med. Artur Jurczyszyn, zdjęcia Jacek Papież

Zdjęcia

Filmy

Patronaty

Udostępnij